Genealogia

Wstęp

Czas płynie nieubłaganie. Odchodzą kolejne pokolenia, a wraz z nimi pamięć o tych, których już nie ma. Spróbujmy ocalić od zapomnienia okruchy pamięci, zachowane twarze, wspomnienia, miejsca w których spędziliśmy dzieciństwo, młodość, w których przyszło nam żyć.

Gdy żyli dziadkowie, mało kto interesował się ich pochodzeniem. Teraz, gdy ich już nie ma, brakuje nam historii o pochodzeniu naszej rodziny.

Jeśli urodziliśmy się poza granicami aktualnymi Polski, to brakuje chęci i wiary, że coś mogło ocaleć. A jeśli nawet ocalało, to brak jest nam odwagi, by tam pojechać i szukać swoich korzeni.

Wiele osób lub firm prowadzi badania genealogiczne, lecz mało kto wykonuje badania terenowe na cmentarzach, prowadząc rozmowy z osobami z kręgu rodziny lub znajomych pamiętających naszych krewnych.

Dlatego też moja oferta skierowana jest do wszystkich nie zdecydowanych, do tych, którym jest daleko do miejsc, gdzie się urodzili lub gdy już ich wiek nie pozwala na własne poszukiwania swoich korzeni.

Dodam, iż jestem pasjonatem historii i badania opieram o wiedzę historyczną oraz przekaz uzyskany od klienta, rzetelnie odnosząc się do faktów i obiektywnie przedstawiam wszystkie wyniki badań.

Przedstawiam Państwu moją firmę, która w jednym ze swych obszarów działań zajmuje się profesjonalnym poszukiwaniem przodków oraz tworzeniem drzew genealogicznych.

Obszary poszukiwań skupiają się na archiwach państwowych i kościelnych w kraju i za granicą, przeszukiwaniem cmentarzy w kraju i za granicą oraz poszukiwaniem danych w internecie.

Ponadto prowadzę korespondencję ze wskazanymi przez Państwa lub ustalonymi krewnymi w celu pełnego zobrazowania historii rodziny.

Poszukiwania genealogiczne wykonuję od 1996 roku.

Zapraszam do skorzystania z mojej oferty.

 

Dla kogo są nasze usługi?

 • Chcesz odnowić kontakty z krewnymi w Polsce lub na wschodzie?
 • Potrzebujesz konkretnych dokumentów związanych ze swoimi przodkami?
 • Masz problemy z uzyskaniem dokumentów potwierdzających Twoje pochodzenie, zawiodły Cię miesiące poszukiwań?
 • Mieszkasz za granicą, masz polskie korzenie?
 • Chcesz ułatwić sobie pracę bez odwiedzania polskich jednostek administracyjnych, urzędów, cmentarzy, parafii lub archiwów?
 • Chcesz się dowiedzieć czy Twoi krewni nadal żyją i mieszkają w Polsce lub w granicach dawnej II Rzeczpospolitej?
 • Mogę Ci pomóc.

Czym się zajmujemy:

 • szukaniem grobów bliskich Wam osób,
 • poszukiwaniami/kwerendą archiwalną na zlecenie, m.in. w celach spadkowych, majątkowych i mienia zabużańskiego,
 • zakładaniem i prowadzeniem rodzinnych stron genealogicznych,
 • prowadzeniem badań i budową drzew genealogicznych,
 • opracowaniem historii rodzinnych na podstawie wspomnień, relacji czy też uzyskanych podczas poszukiwań wśród bliskich,
 • odnajdywaniem żyjących krewnych i ułatwieniu wzajemnych kontaktów,
 • dokumentowaniem istniejących śladów historii rodowych,
 • dowożeniem klienta w ramach zlecenia do miejsc pochówków lub ustalenia istniejących dokumentów,
 • pobieraniem DNA do badań genealogicznych,
 • wyszukiwaniem mtDNA do ustalenia pokrewieństwa.

 

Tłumaczenia:

Podczas kwerendy tłumaczę teksty sporządzone w języku rosyjskim, starorosyjskim i łacińskim na język polski i na język obcy.
Nie jestem profesjonalnym tłumaczem zgłoszonym na liście biegłych tłumaczy, lecz praktykiem znającymi słownictwo i niuanse językowe właściwe dla tekstów genealogicznych z okresu XVIII-XX wieku.

Moje tłumaczenia zamieszczam w formie danych uzyskanych z aktu, a na życzenie klienta zamieszczam cały tekst aktu w języku polskim.

Ponadto wykonuję przepisywanie tekstów sporządzonych odręcznie w języku polskim na tekst sporządzany w komputerowym edytorze tekstu w języku polskim – jest to przydatne zwłaszcza przy pisowni XVIII i XIX wiecznej pełnej kaligrafii oraz elementów ozdobnych obecnych w piśmie ręcznym. 

Na życzenie klienta uwierzytelniam tłumaczenia tekstów sporządzonych w języku polskim na język angielski oraz na język ukraiński.

Od 1994 roku prowadzę kryminalistyczne badania dokumentów, w tym odczytywanie i identyfikację pisma ręcznego.

Odczytywanie tekstów jest procesem mozolnym i długotrwałym dla osób nie wprawionych w czytanie języka obcego sporządzanego odręcznie. 

 

RODO:

Przy podpisywaniu umowy udzielacie Państwo pełnomocnictwa na wykonanie zlecenia oraz podpisujecie klauzulę RODO na przetwarzanie danych osobowych osób żyjących,
 

Tablica pamiątkowa we wsi Poromów gm. Chotiaczów województwo Wołyńskie

Cmentarz Świdnica powiat Jaworowski, województwo Lwowskie.

 

 

Przykład aktu małżeństwa z naszego regionu poszukiwań sporządzony w XIX wieku w języku rosyjskim.